Sıkça Sorulan SorularWeb sayfamızdaki iletişim formundan, info@abroga-photography.com mail adresinden veya doğrudan telefon ile temasa geçebilirsiniz. Yazılı başvurularınızda, talep detaylarınız titizlikle incelenip size özel teklifimiz tarafınıza 48 saat içinde sunulacaktır.


Vermiş olduğumuz hizmet, belgesel düğün fotoğrafçılığı, düğün hikayesi fotoğraf çekimi gibi isimlerle anılmaktadır.
Bu çekim tarzındaki esas amaç, düğün gününün baştan sona kadar fotoğraflarla hikayesinin kurgulanmasıdır.
Gün içerisinde yaşananlar doğal akışında fotoğrafçının müdahalesi olmadan fotoğraflandığı gibi fotoğrafçının yönlendirmeleriyle poz verilerek de çekim yapılmaktadır.


Düğün fotoğrafı çekim rezervasyonlarımız bir günde sadce bir çift ile çalışmak üzere yapılmaktadır. Rezerve edilen günde ikinci bir düğün çekimi yapılmamaktadır. Unutmayınız ki düğünlerin büyük bir kısmı Cumartesi ve Pazar günü yapılmaktadır. Düğün tarihiniz kesinleştiği anda bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.


Edirne’den Ağrı’ya kadar Türkiye’nin her yerinde çekimleriniz yapılabilir ve çekmeye devam ediyoruz.
Ayrıca, yurtdışında da çekim yapabiliriz.


Evet, düğün çekimine gün programının yapısına göre 2 - 4 kişilik bir ekip olarak gelmekteyiz. Çekimlerimizi, 1 fotoğrafçı, 1 asistan ile gerçekleştirmekteyiz.


Verdiğimiz düğün fotoğrafı hizmetinde paket uygulamamız bulunmamaktadır. Düğün çekimi yaklaşımımız paketler aracılığıyla sınırlandırılmamaktadır.
Verdiğimiz hizmette iki ana yaklaşım bulunmaktadır. Bunlardan biri düğün günü yaptığımız tüm gün çekimdir. İkincisi hikâye kurgusu olmadan sadece bir iç veya dış mekânda yapılan çekimdir.
Her iki hizmetimizde de saat limiti, fotoğraf çekim ve mekân sayısı limiti veya paketi gibi uygulamalarımız yoktur.
Düğün fotoğrafı çekim yaklaşımımızda, düğün gibi duygu dolu bir günde limitler veya paketlerle oluşan sınırlı bir çerçeve ile anlatım dili kurulmasının yeterli olamayacağını düşünmekteyiz.


Bu sizin düğün fotoğraf beklentinize göre belirleyeceğiniz bir konudur. Düğün gününüzde kuafördeki hazırlıklarla beraber başlayıp akşama kadar devam eden bir hikâye kurgusu söz konusudur.
Düğün günü dışında bir günde yapılacak fotoğraf çekiminde düğün günü telaşından uzak sadece fotoğrafa ayrılan bir günde çekim yaptırabilirsiniz.


Evet, fotoğraf hizmetimizde olduğu gibi düğün gününüzün hikayesini video ile de yapabiliriz. Ayrıca düğün mekanınızda nikahınız ve düğün etkinliğinizin videosunu çekecek ayrı bir ekibimiz de mevcuttur. Gün hikâyesi özel klip hazırlanmaktadır. Ayrıca düğün mekanının anlaşmalı video kameramanı bulunmuyorsa, aktüel ve gimble kamera ile video çekimi yapmaktayız.


Genelde düğün mekanlarının anlaşmalı fotoğrafçıları olduğundan kendilerinden izin alınmak suretiyle düğün mekanına ilk girişiniz, nikah masanız ve ilk dansınızın çekimini yapmaktayız.
Düğün mekanınızın anlaşmalı fotoğrafçısı bulunmuyorsa, konukların ve konuklarla beraber gelin damadın fotoğraf çekimini yapıp hızlı baskı servisi ile sunum yapacak bir ekibimiz de mevcuttur.


Düğün fotoğrafı çekim hizmetimizde paket uygulamamız olmadığından süre sınırımız da bulunmamaktadır. Düğün gününü ve o günün hikayesini zaman sınırlamalarından uzak bir yaklaşımla, bir bütün olarak ele alıp o günün size özel hikayesini fotoğraflarla yazmak amacıyla çalışmamızı oluşturmaktayız.
Çekim hizmetimiz sabah saç, makyaj hazırlıkları ile başlayıp akşam düğün etkinliğiniz de dahil olmak üzere tüm günü kapsamaktadır.


Hayır, anlaşmalı saatlerde damadın hazırlık aşamasının fotoğraflarının çekilerek ve gelinin hazırlık aşamasını çekim yapılarak gün hikayesi kurgusu oluşturulmaktadır. Gerekli olduğu taktirde ikinci bir fotografçı desteği alınarak eş zamanlı çekim gerçekleştirilmektedir.


Yaptığımız çekim konsepti, detayları fazla olan, size özel bir çalışma olduğundan düğün gününüzün programını çıkartmak ve detayları netleştirmek adına bir araya gelmek faydalı olacaktır. İzmir dışında bulunan çiftlerimizle mail ve telefon yolu ile düğün günü programını yapmaktayız.